Vlastnosti naší stélky

Nohy hrají zásadní roli v lidském životě. Mimo jiné jsou ukazateli celé řady zdravotních problémů, které mnohdy komplikují chůzi. Bolesti, deformity a zranění nohou velmi často začínají tím, že naše nohy trpí nějakým nekomfortem. Nadměrné a dlouhodobé přetěžování nohou (především nesprávnými pohybovými návyky, chůzí po tvrdých površích, nošením tuhé, tvarově a proporcionálně nevhodné obuvi) bývá častou příčinou vzniku funkčních poruch a trvalých deformit nohou, ovlivňujících zdravotní stav celého organismu. Získané vady, jako např. funkčně plochá noha, nesprávné postavení patní kosti, nebo zkrácené achilovky mají za následek vznik deformit prstů (hallux valgus - vbočený palec, kladívkové prsty, fixovaná plochá noha), patní ostruhy, zánětů a bolestivých otlaků, ale také bolesti kolen, kyčlí, zad a hlavy.

Předcházet bolestem nohou můžeme tím, že jim poskytneme správnou péči, ale i tím, že si pro ně vybereme VHODNOU OBUV.

Firma Leon ORTHOSHOES vyvinula novou korkovou stélku Leon ORTHOSHOES, která zlepšuje komfort při chůzi, snižuje únavu nohou a výrazně omezuje nebo i eliminuje bolesti u lidí trpících bolestmi pat, patními ostruhami a bolestmi v oblasti příčné klenby.

Principem nové stélky je dvojité měkčení působící jako shock absorber - tlumič nárazů při chůzi. Toto měkčení je umístěno jednak v horní části korkové stélky, ale nově také i ve spodní nášlapné části korkové stélky, jak je patrno ze schématického řezu stélky.

Složení stélky:

  1. jutová tkanina
  2. spodní měkčení
  3. korková směs s přírodními latexovými pojivy
  4. horní měkčení
  5. shock absorber
  6. potah stélky - hovězinová useňnakres_slozeni_stelky

Stélka je flexibilnější (ohebnější) - díky umístění korkové směsi mezi dvě vrstvy měkčení. Tímto způsobem je získána dlouhodobá pružnost stélky a současně zachována její dostatečná tuhost a správný tvar zajišťující dobrou stabilitu při chůzi.

Dvojitým vyměkčením dochází ke snížení rázů a vibrací v oblasti paty, vznikajících při došlapu. Použitím materiálů s rozdílnou tuhostí a tvrdostí je tlumící efekt pozvolný (efekt pomalu stláčené pružiny). Tvarovaná patní miska stélky zajistí rozložení váhy těla do větší plochy. Pružný došlap a odlehčení paty snižují únavu a výrazně redukují bolesti pat, především u patní ostruhy.

Nová korková stélka Leon SHOES je výrazně lehčí, následkem je snížení celkové hmotnosti obuvi.

Použití nové korkové stélky Leon SHOES významně prodlužuje životnost obuvi. Testy provedené nezávislou certifikovanou zkušebnou ITC ve Zlíně prokázaly podle normy ČSN EN ISO 20347 velmi dobrou odolnost stélky vůči opakovanému ohybu.

Inovace korkové stélky Leon ORTHOSHOES je chráněna registrací užitného vzoru č. 22787 u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Stélka byla vyvíjena v projektu ORTHOSHOE - program EUREKA (Id. kód: OE 10013) za finančního přispění MŠMT v rámci účelové podpory výzkumu a vývoje.

Díky korkové stélce Leon SHOES dostáváte kvalitativně lepší obuv s ještě vyšším komfortem nošení.

Přejeme vám pohodlnou chůzi s opravdovou lehkostí!