Výhody naší obuvi

Naši obuv vyrábíme na certifikované, ortopedické a zdravotně nezávadné korkové stélce vyvinuté ve spolupráci s ortopedy a podology. Korkové stélky si vyrábíme sami za pomocí lisování z kvalitního přírodního korku, stélka je tedy českým výrobkem. Vyrábíme celkem dva typy korkových stélek.

Pro lepší orientaci uvádíme jejich stručnou charakteristiku:

Rovná korková stélka:

Na této stélce vyrábíme pánskou, dětskou a z části dámskou řadu ortopedické, zdravotní obuvi. Stélka se vyznačuje dostatečným prostorem pro chodidlo dle norem zdravotnických kopyt. Stélka má výraznou podporu podélné i příční klenby, hlubokou patní misku s vyměkčením v patě, které plní i funkci shock absorberu (tj.tlumí nárazy při došlapu na patu). Originální tvar paty zajišťuje stabilitu nohy při chůzi.

Úzká korková stélka:

Na této stélce vyrábíme celou řadu dámské klínové obuvi a některé dámské modely otevřené obuvi či obuvi s plnou špicí.

V popisu výrobku je na tento typ stélky vždy upozorněno. Stélka se vyznačuje dostatečným prostorem pro chodidlo dle norem zdravotních kopyt. Stélka podporuje příčnou i podélnou klenbu, patní misku s vyměkčením v patě, které plní i funkci shock absorberu (tj. tlumí nárazy při došlapu na patu). Modely na této úzké stélce doporučujeme ženám a dívkám s úzkými chodidly nebo nízkým nártem.

Zdravotní účinky naší obuvi:

vyhody_postava

 

Spodkové provedení obuvi (podešev, měkčená zelená mezivrstva a popřípadě klínový podpatek u klínové podešve) díky své elasticitě a flexibilitě snižuje nárazy a vibrace při chůzi, rozkládá je do plochy, zabraňuje únavě, nadměrnému zatěžování kloubů a páteře, umožňuje přirozenou a zdravou chůzi.
Dlouhodobý několikahodinový pohyb nebo stání v běžné obuvi na tvrdém povrchu má nežádoucí účinky na vaše klouby a obratle s následnými bolestmi kloubů, zad a dokonce i hlavy.
Anatomicky tvarovaná korková stélka a její provedení má podpůrný účinek pro zdravou i pokleslou nožní klenbu, zajišťuje pocit sucha a zlepšuje krevní oběh, čímž snižuje únavu a nebezpečí tvorby křečových žil.